İster kocaman bir bahçeniz olsun isterseniz de küçük balkonunuzdaki saksılarınızda bitki yetiştirin. Az sonra öğrenecekleriniz kesinlikle işinize yarayacak.

Evinizde yer alan bu malzeme sayesinde hem zaman hem de paranızdan tasarruf edeceksiniz. Dahası, komşularınız bahçenizin yeşilliğini kıskanacaklar.
İşte bitki yetiştirmeyi sevenler için altın değerinde olan 13 tüyo:

1- Otların kökünü kazıyın

Orchard Care Lady’de yazılanlara göre beyaz şarap sirkesini sprey şişesine koyup, istenmeyen otların üstüne sıkmanız halinde otlardan kısa sürede kurtuluyormuşsunuz.

2- Solan çiçekleri hayata döndürün

Çiçekleriniz veya bitkileriniz herhangi bir nedenden dolayı solduysa sirke imdadınıza yetişiyor.
Sprey şişesinin içine iki çay kaşığı sirke gerisine de papatya çayı koyun. Solmakta olan çiçeklerinizin üstüne sıkın. Kendilerine geldiklerini göreceksiniz.

3- Düşük ph seven çiçeklerinizi coşturun

Sirkenin otları öldürdüğü ve çiçekleri canlandırdığı gerçeği kulağa biraz tuhaf gelebilir. Bazı çiçekler de düşük ph sever.
100 ml beyaz şarap sirkesini 1 litre suyla karıştırın. Karışımı açelya, ormangülü ve ortancanın üzerine sıkın. Balcony Garden Web, bu çiçeklerin asitli toprak sevdiklerinden dolayı karışımla coşacaklarını ifade ediyor.

4- Toprağı besleyin

Hangi bitkilere sprey sıkacağınızı bilmiyor musunuz? Öyleyse topraktaki oksijen seviyesini arttırmak için sirke kullanın. 400 ml sirkeyi suyla karıştırarak çiçeklerinizi sulayın.